Mgr.Andrea Jiskrová

Tradiční čínská medicína, fytoterapie, dětská tuina, stimulace akupunkturních bodů různými technikami, baňkové masáže, moxování

 

 

Vystudovala jsem obor Akupunktura na 1.škole tradiční čínské medicíny v Praze a začala jsem se tomu plně věnovat. Ještě před studiem jsem se čínské medicíně věnovala, čerpala jsem hlavně z literatury a navštěvovala jsem ordinaci s čínskou lékařkou Dr. Zhang Yan (www.tcmspirit.cz). Nadále prohlubuji znalosti TČM, navštěvuji postgraduální semináře na 1.škole TČM a navštěvuji i jiné semináře. Chtěla bych se nadále rozvíjet v oblasti gynekologie a dětských onemocnění.

Tradiční čínská medicína dokáže  pomoci tam, kde západní medicína nemá moc prostředků. Občas se člověk ocitne v situaci, kdy se necítí dobře a dle lékařských vyšetření je naprosto v pořádku. Nejlépe v této situaci dokáže čínská medicína pomoci, naučí nás, jak vnímat naše tělo a reagovat na jeho potřeby. Čínská medicína je především preventivní medicína, akupunktura je harmonizační metoda. Někdy se stane, že ošetřením několika bodů dojde k výraznému zlepšení nějakého problému, ale vždycky je třeba především vlastního přičinění. Tam, kde se ocitáme, tam jsme se dostali díky sobě a terapeuti vedou klienta a ukazují mu cestu. TČM není jen akupunktura a fytoterapie, ale i celkový životní styl. Během terapií je klient seznámen s dietetikou, cvičením, meditacemi. V Duhové  medicíně je možno využít komplexní terapeutické nabídky.

 

Kde umím pomoci:

  1. Pohybový aparát – bolesti zad a kloubů – masáže, baňky, moxa, ošetřování akupunkturních bodů.
  2. Migrény, nespavost, únava, vyčerpání, častá nachlazení, zahlenění, trávicí problémy, emocionální rozladění, gynekologické problémy apod. – metody tradiční čínské medicíny – vstupní pohovor a následující terapie – fytoterapie (bylinné preparáty), dietetika, ošetřování akupunkturních bodů.
  3. Běžná dětská onemocnění - trávicí problémy, nachlazení, horečky, zahlenění, noční pláč, hyperaktivita, astma, šilhavost, dětské křeče - fytoterapie, dětská tuina (masážní techniky).

Dětská tuina se týká dětí do 6ti let. Jsou to masážní plány, které je třeba ze začátku opakovat každý den. Později 3-5x týdně. Pokud jde o akutní nachlazení, opakují se masážní plány několikrát za den v době onemocnění. Je až s podivem, jak na děti fungují. Mohu o sobě napsat, že svým dětem již několik let nepodávám na běžná onemocnění léky. Zatím jsme vše zvládli díky čínské medicíně.

 

Baňková masáž je intenzivnější masáž, při níž dochází k hloubkovému prokrvení, tudíž k rychlejší látkové výměně a očistě těla, lze díky ní bezbolestnou cestou rozmasírovat vzniklé zatvrdliny a ztuhlé svalstvo. Při baňkové masáži se baňky přiloží k pokožce a provádí se s nimi masážní tahy. Používám klasické skleněné baňky a podtlak vytvářím pomocí ohně.

Těším se na setkání se svými stávajícími a novými klienty a budu se snažit vždy najít cestu k lepším zdravotním výsledkům a ke zkvalitnění života. Moc si Vaší důvěry vážím. :-)