Skip to content

Workshop povede
Olga Lidia Kozlowska/ PL
Worskhop bude probíhat v angličtině s českým překladem. 

Sobota 17. června a neděle 18. června

Cena 4 200 Kč
do 1.5. 3 900 Kč
do 31.3. 3 600 Kč

[vc_separator align=“align_left“ el_width=“30″ css=“.vc_custom_1661768724246{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;}“]
[vc_single_image image=“11379″]

Objevte a propojte se se svým autentickým hlasem, nalaďte svůj nervový systém (s užitím polyvagální teorie) a naučte se některé slovanské a gruzínské polyfonní písně.

AUTENTICKÝ HLAS S OLGOU LIDIOU

Autentický hlas je cvičení na propojení se sebou a svým okolím prostřednictvím hlasu. Metodu vyvinula Olga Lidia Kozłowska a používá ji od roku 2011.

Během lekcí se budeme učit a zkoumat tradiční slovanské a gruzínské vícehlasé písně a využívat výrazovou improvizaci k dalšímu rozvoji našich zkušeností. Praxe má tři složky: osobní hlas, skupinový zpěv a somatický hlasový zážitek.

Estetika je vedlejším efektem, nikoli cílem. Techniky nám pomáhají, nebrzdí nás.

Věděli jste, že zpěv vás činí šťastnějšími?

Bloudivý nerv (nervu vagus) je spojen s hlasivkami a svaly v zadní části krku. Zpěv, broukání a kloktání mohou tyto svaly aktivovat a stimulovat váš bloudivý nerv. A zpěv v bezpečné skupině má ještě silnější pozitivní vliv na vaše zdraví a pohodu.

POŽADAVKY

Jediné, co potřebujete, je chuť přijít a ochota udělat další krok směrem k nalezení svého autentického hlasu. Nemusíte umět číst noty ani „umět zpívat“. Budeme sedět, stát, hýbat se, být bosí a někdy i ležet. Možná si půjdeme zazpívat i ven!

Autentický hlas je cvičení, jehož cílem je:

uzemnit se: dechem, pohybem, kontaktem,
přinést bezpečí pro otevření hlasu,
prozkoumat zdravé způsoby zpěvu,
hrát si s rytmy a melodiemi, opakováním a překvapením,
najít potěšení z vibrací, fyzického ztělesnění,
odpočívat a rozšiřovat se ve zpěvu,
souznět s lidmi v kruhu,
vytvářet prostor pro druhé i pro sebe,
zpívat tradiční staré písně ve/v polyfonii,
naučit se praktické nástroje pro uvolnění dechu a regeneraci hlasu.

Hlasová improvizace odhaluje naši lidskou kreativitu a je branou k pocitu naplnění v pěveckém kmeni. Tradiční písně jsou hudebními vzory, do kterých můžeme vstoupit a připojit se ke krajině harmonií zrozených v přírodě a lidských srdcích. Polyfonní harmonie a disharmonie jsou pro nás pozváním k setkání v hlubokém naslouchání. Jsou nositeli emocí a univerzálních příběhů. S těmito příběhy se spojujeme při zpěvu prostřednictvím vlastního těla. Toto je prostor pro zkoumání, nám věnované hřiště, protože jsme rezonující bytosti a tvůrci zvuků.

První den: slovanské písně
Druhý den: gruzínské písně

Sobota     11:00 – 14:00 / pauza na oběd / 15:30 – 18:30 + Supra (tradiční gruzínské posezení)
Neděle      9:00 – 12:00/ pauza na oběd/  13:00 – 16:00

Při zpěvu:

zpíváme přítomnost
umožňujeme tím pulzaci Života
vstoupit do aktuálního tónu
našimi srdci, ušima, kůží, nohama, rty
jsme větší, než si myslíme
čím hlouběji důvěřujeme, tím více jsme
již naladěni
slyšíme každý zvuk na světě
zakořeníme do živoucí reality
a každá píseň je pozvánkou
k životu

OLGA LIDIA KOZŁOWSKA (Polsko)

Psycholožka, tělesná psychoterapeutka, zpěvačka, výzkumnice hlasové praxe a skupinová facilitátorka. Vyjadřování prostřednictvím hlasu je její celoživotní vášní. Na práci s hlasem nahlíží komplexně, nejen jako na pouhý nástroj. Olga od roku 2011 vede pravidelné hlasové workshopy v Polsku, České republice, na Slovensku, ve Francii, Německu a Velké Británii a tři roky vede gruzínský polyfonní sbor Nana. Má zkušenosti s tradičním slovanským a gruzínským zpěvem, sborovým zpěvem i improvizací. Je certifikovanou psychoterapeutkou Core Energetics body a Brainspottingu, působí jako učitelka a psycholožka na vysokých školách ve Vratislavi. Absolvovala výcvik Processwork (A.&A. Mindell) a inspiruje se Alexandrovou technikou a polyvagální teorií v kontextu složitého vztahu nervové soustavy a hlasu.

Olžinými mistry jsou: Frank Kane, Natalia Polovynka, Emma Bonnici, Amit Carmeli, Kristin Linklater, Lane Arye. Má za sebou také 9 let kontaktní improvizace.

Bližší informace: Laďka Dlouhá  ladkadlouha@gmail.com

Přihlašovat se můžete přes

[vc_btn title=“Přihlašovací formulář“ style=“flat“ shape=“square“ color=“sky“ align=“left“ link=“url:https%3A%2F%2Fwww.duhovamedicina.cz%2Fprihlasovaci-formular%2F|title:P%C5%99ihla%C5%A1ovac%C3%AD%20formul%C3%A1%C5%99″ css=“.vc_custom_1674202757287{padding-top: 10px !important;}“]
Back To Top