WORKSHOPY S VERONIKOU KAČO

 

Taneční workshop romského tance

KHELEN AMENCA / TANCUJTE S NÁMI

Sobota  20.10. 2018 / 16:00 – 19:00 

Romský tanec je hledaní romské duše. Celkový zážitek z tance je skutečně barevný, divoký a plný slunce a ohně. Romský tanec je řeč těla, jazyk a romský život. Je to dialog mezi tanečníkem a divákem.  Romský tanec je procítěný duchem orientu a obohacen tradičními prvky tradic rozličných zemi, kde Romové žili a žijí.


Cena za osobu: 500 Kč

 

 

Hlasová dílna romských písní

GIL´AVEN AMENCA / ZPÍVEJTE S NÁMI

Sobota  20.10.2018 / 13:00 do 15:00 

Hudba a zpěv jsou přirozenými nástroji emoci. Díky nim člověk odstraní ze svého života vše škodlivé. Hudba a vše kolem ní je tou nejlepší terapii v dnešní době. Pomůžeme jak ze sebe vydat zlost, trápení, které v sobě člověk nese. Rytmus je velmi důležitý pro sebevyjádření, sbližuje, slouží jako relaxace, odbourává stres, pojí se s pohybem a radostí, díky hudbě se člověk otevírá.

Cena za osobu: 400 Kč

Přínos a cíl projektu:  zlepšení mezilidských vztahu, podpora kulturního dědictví,  odbourávání bariér mezi společnosti. Podpora pohybové schopnosti a tvořivé sebevyjádření. Zachování tradičních hodnot v oblasti umění. Tanec pomáhá udržovat zdraví a uvolňovat stres. Zpěv je spolu s tancem přirozeným projevem romských dětí. V tanci vyjadřují své emoce, uplatňují svůj temperament, mohou se zde naplno projevit. Tanec u Romů hraje i důležitou sociální roli, je specifickým prostředkem neverbální komunikace, upevňuje mezilidské kontakty a skupinovou soudržnost. Probuzení citu pro rytmus a radost z pohybu. Myslím si, že obrovská síla, kterou Romové mají je hudba, skrze hudby, tance a zpěvu, vede cesta k usmíření s okolním světem, i když samotný názor na Romy, není nijak zvlášť přívětivý. Pevně věřím, že skrze hudby se odbourávají bariéry, které mezi námi jsou.

Napsala: Veronika Kačo (Soledat La Paloma)

KDE: Duhová medicína, B. Němcové 133, Jičín (V případě příznivého počasí se akce uskuteční venku)

BĚHEM CELÉ AKCE BUDETE MÍT MOŽNOST ZAKOUPIT SI ROMSKÉ ZBOŽÍ (ŠPERKY, NÁRAMKY ...) A OBRAZY MANDAL.

PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

Platba předem na č.ú. 107-9204990297/0100, do poznámky uveďte své jméno a název akce. 

Upozornění: Částka je nevratná, lze za sebe poslat náhradníka.

Uzávěrka přihlášek 10.10. 2018.