skip to Main Content

Lidé mají spoustu předsudků. Například, že když je někdo inženýr aplikované matematiky, tak už nemůže být terapeutem. Ale terapie a matematické modelování mají hodně společného:

  • Základem je dobrý „model“ (čínská medicína používá jednoduché pojmy, jako např. přebytek-nedostatek, horko-chlad, sucho-vlhko).

  • Je nutný individuální a celostní přístup ke každému problému/jednotlivci zvlášť.

  • Pracujete s mnoha neznámými faktory, nepřesnostmi, nerovnostmi a nestabilitami.

  • Musíte umět používat řadu metod a zapojovat intuici.

V terapii aplikuji metody čínské medicíny a kraniosakrální biodynamiku. Při jejich studiu se mi stejně jako v matematice osvědčuje hledání a snaha o pochopení základních principů. Znalosti a zkušenosti v tomto oboru získávám od roku 2005. Nejdříve na základě přátelství s Dr. George Eassey O.M.D. (v souvislosti se svými ultramaratonskými běhy), později jsem se, díky MUDr. Josefu Jíšovi, seznámil s korejskou metodou Su-Jok, využívající čínskou medicínu. V roce 2013 jsem absolvoval tříleté studium na TCM Institutu v Praze, zahrnující pět dovedností Tradiční čínské medicíny (diagnostika, fytoterapie, akupunktura, čínská masáž a dietetika), včetně čínského cvičení čchi-kung a základů moderní medicíny. Kraniosakrální biodynamiku jsem studoval v letech 2017-2019 ve Škole vědomého doteku pod vedením Michaely Mazačové.

Za nedílnou součást praxe terapeuta považuji využití základních znalostí z moderní medicíny, farmakologie, biochemie a farmaceutické přípravy léčiv.
Mám je díky tříletému studiu oboru Diplomovaný farmaceutický asistent na Vyšší odborné škole MILLS v Čelákovicích, které jsem úspěšně ukončil v červnu 2020. Další znalosti a zkušenosti získávám:

  • Konzultacemi s předními terapeuty, působících v ČR (zejména Mgr. Jitka EyerováMichaela Mazačová BCST, a Dr. Huo Da)

  • Postgraduálními kurzy na TCM Institutu (např. Komplexní pojednání o mimořádných drahách, lektor MUDr. Lucký) a také na 1.škole Tradiční čínské medicíny (Aplikovaná teorie drah podle Dr. Wang Ju-Yi, lektor Nyssa Tang)

  • Hledáním odkazu starých mistrů (postgraduální semináře TCM Institutu vedené prof. Dr. Li Jie z Nijmegen, studium literatury)

  • Osobním rozvojem založeným na čínském cvičení čchi-kung a studiu orientálních duchovních nauk. Studiem a praxí jógy se zabývám od roku 1981. Se cvičením čchi-kung jsem se seznámil v r. 2011, následně jsem v letech 2014-2016 pod vedením Vlastimila Kroupy absolvoval kurz Medical (Yiliao) QiGong a pokračuji s ním v Lotus Nei Gong Prague podle školy Lotus Nei Gong Damo Mitchella.

Hodně se věnuji problémům pohybového aparátu, civilizačních chorobám a nemocem v pokročilém věku.

Svoji praxi považuji za jedinečnou příležitost ke službě ostatním. Začal jsem v září 2013 ve spolupráci s MUDr. Petr Kuchařem v Praze. V Duhové medicíně jsem od začátku r.2015. Rád bych spolupracoval s lékaři moderní medicíny, pokud se někdo takový najde.

Kontakt

Email: miropospisek@gmail.com
Telefon: +420 724 427 236

Back To Top