Skip to content

Tradiční čínská medicína (TČM) je založena na několikatisíciletých zkušenostech praktiků, kteří vnímají a dávají do souvislosti všechny stránky lidské bytosti a jejího životního prostředí. Příkladem obsáhlosti tohoto přístupu může být čínský kalendář.

Díky celostním diagnostickým metodám a ověřeným zkušenostem se stavy nerovnováhy v lidské bytosti, dokáže terapeut TČM objevit problém již v jeho počátečním stadiu, daleko dříve, než se stav příliš zhorší a je pak hůře zvladatelný. Světová zdravotnická organizace (W.H.O.) přiznává úspěchy TČM právě na poli prevence, dále pak především v oblasti chronických a civilizačních chorob.

Naši terapeuti tak mohou být prospěšní v nejrůznějších situacích:

  • Akutní i chronické bolesti

  • Nerovnováhy na psychické nebo fyzické úrovni

  • Moderní medicínou obtížně identifikované problémy

  • Komplexní problémy, zahrnující zdánlivě nesouvisející oblasti

  • Vyvažování nežádoucích vlivů jiné léčby

TČM disponuje řadou terapeutických metod, sdružených do těchto skupin

Baňkami

Teplem

Masáží

Přímé působení na těle klienta – stimulace vhodných míst na těle

Nepřímé působení na klienta prostřednictvím diety a přírodních produktů.

Instruktáží klienta k nastavení harmonizačních procesů (cvičení čchi-kung, úprava životního stylu).

Náš terapeut

Tradiční čínská medicína

Ing. Miroslav Pospíšek, CSc.

Ordinační hodiny dle objednání

Úterý  09:00 – 12:00 – 13:00 – 18:00

Objednávejte na telefonu +420 724 427 236

Ceník:

Dospělí vstupní vyšetření 1000 Kč / další terapie 650 Kč

Děti do 7 let vstupní vyšetření 500 Kč / další terapie 200 Kč

Děti od 7 do 18 let, ženy na MD, důchodci vstupní vyšetření 1000 Kč / další terapie 400 Kč

Platební a storno podmínky:

  • U nově příchozích klientů požadujeme o zaplacení 50 % zálohy na vstupní konzultaci předem na účet Duhové medicíny, termín konzultace se stává platným po připsání platby na účet.

  • Registrovaní klienti – Jednorázovou konzultaci platí klient příslušnou částku na recepci Duhové medicíny na konci sezení.  V případě, že se klient domluví s terapeutem  na sérii sezení, klient platí za sezení zálohově, vždy nejméně jedno z objednaných sezení dopředu.  Při platbě bankovním převodem, je nutné provést platbu s dostatečným předstihem, aby v den konzultace byla částka uhrazena.

  • Domluvenou konzultaci je možné bezplatně zrušit nejpozději 24 hodin předem. V případě, že tato lhůta není dodržena, požadujeme úhradu v plné výši.

Vstupní vyšetření v čínské medicíně

Základem pro získání informací a navození hezké mezilidské komunikace je pohovor.

Zajímá nás, co Vás k nám přivádí, proč přicházíte za terapeutem užívající „alternativní“ postupy. Budeme rádi, když s důvěrou popíšete vše, co vás trápí. Slova, která používáte pro popis stavů, které cítíte, jsou pro nás nesmírně důležitá. Běžného lékaře nezajímá, jak se cítíte zakořenění ve svém životě, zdali máte o své děti velký strach, zdali bolesti vašeho břicha chtějí horký zábal, zdali spíte na břiše, či zádech, ani jestli máte naproti ložnici dveře od koupelny. Nebojte se popisovat stavy, které byste před běžným lékařem nehlásili, protože by Vám to připadalo „na hlavu“. Slova, která jsou užívána v čínské medicíně, jsou často velmi přesným vyjádřením stavu, který lze léčit a budete-li si připadat „zvláštně“, je to pro nás důležité a s Vašimi vnitřními pocity budeme pracovat. Vše, co nám řeknete, podléhá lékařskému tajemství, takže to zůstane jenom mezi námi klientem a terapeutem. Chcete-li si vzít na vyšetření s sebou manželku/-la, partnerku/-ra, matku či otce, případně celou rodinu, můžete. Chcete-li přijít se svým dítětem, můžete. Chcete-li pouze konzultovat svůj zdravotní stav či přijít na radu stran čehokoliv, můžete.

Zjistíme-li při pohovoru, že bude dobré dále vyšetřovat, abychom se blíže dobrali k „čínské“ diagnostice potíží, pak přistoupíme k dalšímu vyšetřovacímu postupu a tím je pohmat. Je dobré na první pohovor přijít nenalíčení, protože pozorujeme barvy obličeje, rtů, nehtů, spojivek atd. Během pohmatu vyšetřujeme vždy pulz. Vyšetřování pulzu zabere několik minut, prosíme ozbrojte se trpělivostí. Koukáme také na jazyk i na podjazykové žíly. Během povídání s Vámi posloucháme Váš hlas a čicháme Vaše vůně. Pakliže přijdete příliš naparfémovaní, neucítíme, co bychom měli. Usoudíme-li, že potřebujeme k rozhodnutí o léčbě ještě jiná doplňující vyšetření (RTG, laboratoř atd.), sdělíme Vám to a napíšeme Vám doporučení k vyšetření. Většinou je však čínská diagnostika opřená o vlastní citlivost lékaře a nepotřebuje doplňující vyšetřovací postupy. Budete-li se během vyšetření na cokoliv zeptat, ptejte se, prosím. Budete-li mít během vyšetření nějaké obavy, sdělte nám je, je to přirozené. Rádi Vám vše vysvětlíme.

Ing. Miroslav Pospíšek CSC. a Mgr. Andrea Jiskrová

Back To Top