Skip to content
[vc_empty_space height=“25px“]

Bdělost těla se Zunou Kozánkovou

Klíčovost klíčních kostí
8.-9. října 2022
Cena 3 300 Kč

[vc_btn title=“Přihlásit se“ style=“flat“ shape=“square“ color=“sky“ align=“left“ link=“url:https%3A%2F%2Fwww.duhovamedicina.cz%2Fprihlasovaci-formular%2F|title:P%C5%99ihla%C5%A1ovac%C3%AD%20formul%C3%A1%C5%99||“ css=“.vc_custom_1660977789491{padding-top: 10px !important;}“]

Série workshopů Bdělost těla je prostorem, v němž poznáváme své tělo přes pohyb. Ten vnímáme, pozorujeme a provádíme vědomou, bdělou myslí. Taková mysl má dostatek času na naslouchání energii těla, na rozpoznávání jeho pocitů a využívání přirozených podnětů do svobodného pohybu. Přes vnitřní zážitky s vlastním tělem poznáme skutečnou inteligenci těla, jeho subatomární fyziku a pohybovou logiku s přirozenými mechanickými zákonitostmi. To vše se může udát pouze cestou vnímání přítomného okamžiku, kdy bdělost naší mysli je vskutku podstatná. „Incarnated mind“, tedy „ztělesněná mysl“ je to, o co nám jde.

Zaměřujeme se na posílení kosterního systému, práci na vědomém uspořádání těla a na správné využívání fyziodynamiky těla. Jde nám o to, abychom tělu dopřáli takový pohyb, který mu neubližuje, naopak léčí ho. Svou pozornost budeme věnovat i vědomé práci s hlavními fyzickými a energetickými centry a energetickými toky (meridiány). Objevovat budeme i souvislosti a propojení mezi západní anatomií a východní energetickou anatomií“, kde se přirozeně vyplavují i ​​mnohé spirituální kontexty.

Informace k workshopu

Setkání v sobotu 8.října mezi 9:30 a 10:00 hodinou – tak abychom mohly v deset hodin začít.
Časový rozvrh: 
sobota 10,00 – 18,00 (s pauzou na oběd)
neděle 10,00 – 15,00 (s jemnou pauzou na oběd)
Časy upravíme dle potřeb skupiny.
V prostoru je k dispozici kuchyňka pro uvaření čaje, kávy či jiného teplého nápoje.
S sebou pohodlné oblečení, ve kterém se můžete pohodlně pohybovat

„Výlety“ po lidském těle provází Zuna v rámci projektů Medicína v tanci a Dancing Qigong

Bdělost těla

Klíčovost klíčových kostí                                                              

Mobilita našeho ramenního pletence, jehož jsou klíční kosti součástí, je vskutku velká. Člověk sedící za počítačem svůj ramenní pletenec a okolní fyzické i energetické struktury vystavuje diskomfortu a kolapsu. Z energetického hlediska jsou klíční kosti oblastí silného dynamického energetického náboje, jsou přenosným mostem energetických drah a důležitým přechodem mezi rukama a páteří, rukama a srdcem a plícemi. Meandrovitém zakřivení klíčních kostí navíc v sobě nese interakci mezi jin-jangem. Přes pohyb a qigong oživíme tento úžasný „svět“ našeho těla, abychom opět mohli čerpat z jeho potenciálu.

[vc_btn title=“Přihlásit se“ style=“outline“ shape=“square“ color=“sky“ size=“sm“ align=“right“ link=“url:https%3A%2F%2Fwww.duhovamedicina.cz%2Fprihlasovaci-formular%2F|title:P%C5%99ihla%C5%A1ovac%C3%AD%20formul%C3%A1%C5%99||“ css=“.vc_custom_1617050581292{padding-top: 10px !important;}“]
[vc_single_image image=“8376″ img_size=“400×250″ alignment=“right“]
[vc_separator]

Živá páteř – již proběhlý kurz

Páteř je základní konstrukční pilíř a energetický kanál našeho těla. Přes anatomii v pohybu“ a vědomé improvizace se tento víkend vydáme na intenzivní cestu, zaměřenou na detailní práci s páteří, její souvislosti s ostatními částmi těla a na objevení jejích nových dimenzí v čase i v prostoru. Naučíme se vnímat a používat její jednotlivé segmenty, abychom přes řetězové reakce objevili její multifunkční plasticitu. V rámci qigongu budeme pracovat i na aktivaci proudu čchi, která přes ni proudí. Víkend nám v neposlední řadě přinese i uvolnění od bolestí páteře.

[vc_single_image image=“8374″ img_size=“400×250″ alignment=“right“]
[vc_separator]

Tekuté klouby – již proběhlý kurz                                       

Pohybová kapacita těla závisí na přirozené pohybové možnosti jednotlivých kloubů. Přes anatomické představy budeme v pohybu znovu objevovat pohybové možnosti každého kloubu, a tím je revitalizovat. Kromě vědomé pohybové improvizace, budeme přes qigong intenzivně pracovat s čchi v kloubech, čímž kromě kloubů posílíme i ledviny, které mají na starosti dobrý stav kostí a chrupavek v kloubech, vlasy, zuby, strach, vůli žít a podobně. V neposlední řadě se budeme věnovat propojení s mentálním světem, protože mentální flexibilita úzce souvisí s fyzickou flexibilitou těla, v čemž stav kloubů hraje důležitou roli.

[vc_single_image image=“8378″ img_size=“400×250″ alignment=“right“]
[vc_separator]

Meridiány v pohybu – již proběhlý kurz

Znát meridiány považuji za vynikající nadstavbu potřebnou k vědomému vztahu k vlastnímu tělu. Jednou z nejlepších cest, jak s meridiány pracovat a jak si je zapamatovat, je pohyb. Na tomto semináři půjde o vědomou práci s tokem energie čchi v meridiánech přes qigong a pohybové improvizace, které přirozeně ovlivní svalové struktury šlach či svalů.
Při práci s hlavními orgánovými meridiány a jejich lokalizací se přirozeně propojíme i s orgány a strukturami těla, které s daným meridiánem souvisejí. Proto má tato práce velký vliv na zdraví, a tím nabízí zdravější přístup
k vlastnímu tělu. Může být dokonce i inspirací v kreativní práci, ale i v životním stylu. Studenti dostanou mapy meridiánů, se kterými budeme hravou formou pracovat přes pohyb a rytmus.

[vc_single_image image=“8375″ img_size=“400×250″ alignment=“right“]
Back To Top